Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 81

Тема: ТОРТИ 3

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    violeta petrovaтайната се казва ВАФЛЕНА ПЛАТКА.
    платката е като кората на обикновените вафли(на вкус),на вид е точно като лист хартия.Като тази кола имам още една,т.е.двете са на един лист А4.Имам още една платка,тя също е с кола,но е по голяма,на целия лист А4.Един лист струва 3лв.Много лесно се използва,защото само се поставя върху покритието(каквото и да е то).Пише отгоре да се намаже със желе,но тъй като нямам,а в магазина най-малката разфасовка беше 1,5кг,човека в магазина ме посъветва,че може и без желе и наистина е така.Все още една част от тортата стои в хладилника,а платката не е мръднала.

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте мили дами!

    Разгледах линка, който е дала Скарлет. Озадачи ме, че имат склад само в Пловдив. Ако някой знае подобни продукти къде се продават в София ще съм благодарна за информацията.

  3. #3

    Подразбиране Вафлени украси

    Не е реклама! Вижте тук ,има и в други градове http://www.novagel.org/index.php?pag...&cat=7&lang=bg
    и голямо разнообразие

  4. #4

    Подразбиране

    Направих тортата на vemite с готовите рула.страхотна е.vemite,мерси много за хубавата рецепта - бърза,лесна и много вкусна
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  5. #5

    Подразбиране Бананова торта

    Бананова торта

    Продукти:1 пакет готови блатове за торт, 500 мл. течна подсладена сметана, 500 мл. кафе /шварц/,2-3 банана, захар, 50 гр. белени бадеми или лешници.

    Приготожление: С готовото кафе предварително подсладено и леко топло. Сиропираме с него първия блат. Отгоре нареждаме нарязан на кръгчета банан. И така бсеки блат, като най-горния го намазваме със разбитата на сняг сметана. Окрасяваме със ядките и тортата е готова.

    ?????.jpg
    Бон Апетй
    п.п. Тази торта е много лесна и лекичка и бкусна

  6. #6

    Подразбиране

    Тортата за утрешния рожден ден на големия ми син.....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Скарлет,чудесна е тортата и моя син е Боби и той като я видя страшно я хареса.Сигурна съм ,че и рожденника я е харесал.Весел празник и да ти е жив и здрав!
    БЪДИ СЕБЕ СИ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ ЗА ТОВА, КОЕТО СИ!

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря за пожеланията!

  9. #9

    Подразбиране

    Скарлет, поздрави на Боби!Много здраве ,успех в училище !
    Поздрави и за теб и цялото семейство!
    Винаги с интерес следя постовете ти в Кулинарния раздел.Изненадваш ме с толкова нови идеи,възхищавам се на нещата ,които си приготвила!
    Весел празник!

  10. #10

    Подразбиране

    Благодаря за пожеланията,Яни!

  11. #11

    Подразбиране

    Шоколадова симфония
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет Виж мнение
    Шоколадова симфония
    Браво Скарлет изглежда страхотно!Но срязаното ми прилича на негърче.Греша ли?

  13. #13

    Подразбиране

    Не,не е негърче.
    Шоколадов блат,кафяв шоколадов мус,бял шоколадов мус.

  14. #14

    Подразбиране

    Торта " Шах "/рецептата е от моятя баба/

    Продукти:10 яйца, 2ч.ч. брашно, 2ч.ч. захар,2 ванилии,2с.л. олио, 1с.л. какао.

    Приготовление:І-ви блат:5 яйца, белтъците се разбиват с 1ч.ч. захар ,жълтъците се прибавят 1 по 1 + 1ч.ч. брашно, 1л. олио и ванилията.
    ІІ-ри блат:Също като първия но кафяв прибавя се едната л. какао.
    Крем: Сварява се 1л. мляко с 6л.брашно , размити в студена вода. След като изстине крема се добавя , разбито 1 пакетче масло и 1ч.ч. пудра захар.
    Блатовете се пекът във форма за торта. Вече готовите блатове се режат на 4 кръга .Кръговете се разместват така че да се получи черен бял кръг. Намазваме ги с крема после и от горе и от страни тортата се поръсва със орехи и се оставя да се охлади.

    п.п Аз не сиропирам блатовете крема е просто достатъчен. Ако решите да сиропирате можете да си направите сироп от 1ч.ч вода + 1 1/2 ч.ч. захар.
    Бон Апетй

  15. #15

    Подразбиране

    Ето още една рецепта от нета
    Шахматна торта


    Продукти: за 1 блат: 2 яйца, 2 с. л. олио, 7 с. л. кисело мляко, 7 с. л. захар, 7 с. л. брашно, 1 ч. л. сода бикарбонат; за крема: 1 л прясно мляко, 6 с. л. брашно, 2 яйца, 1 прах ванилия, 6 с. л. захар

    Приготовление:Разбийте яйцата със захарта за блата. Добавете олиото, киселото мляко с разтворената в него сода бикарбонат, брашното. Разбъркайте добре и изсипете сместа в намазана с масло и поръсена с брашно тортена форма. Със същите продукти и по същия начин изпечете още два блата, като в единия от тях добавете 1 с. л. какао, за да се оцвети. Разбийте яйцата със захарта и брашното за крема и разредете с прясното мляко. Поставете съда на котлона и варете при непрекъснато бъркане, докато кремът се сгъсти. След като го отстраните от котлона, добавете ванилията. С помощта на чиния изрежете окръжности от изпечените блатове и ги подредете шахматно в тортена чиния. Отделните части слепете с крем. Покрийте тортата отгоре и отстрани с крем, загладете я и я украсете с орехови ядки или настърган шоколад.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •